Last Update: 23 September, 2016

گسترش پورنوگرافی و آغاز توفان طلاق

■ پورنوگرافی و توفان طلاق

● این همان کتاب (چرا طلاق) است که قبلاً سه ویرایش از آن را در اینترنت منتشر کرده بودم. در این ویرایش، شاخ و برگهای ویرایش سوم را زدم تا (اگر فرصتی پیش آید)، آنها را در مقالاتی جداگانه عرضه کنم. نام کتاب را هم عوض کردم، گذاشتم (توفان طلاق) تا اندکی با مسماتر باشد. قدری هم اصلاحش کردم، همچنین سایز فونتش را بزرگتر گرفتم.

Sample

قبلاً 74 صفحه بود. سعی کردم مختصرش کنم اما از 24 صفحه کمتر نشد. آخر، این اهالی خاورمیانه برای هر کاری فرصت دارند جز مطالعه! البته در طول عمرشان بسیار کتاب می‌خوانند! کتابهای دبستان، دبیرستان، دانشگاه! اینها همه‌اش کتاب است!... ... درست است که اینهمه مطالعات بخاطر نمره است لکن مطالعه ـ مطالعه است دیگر ـ نیست؟ ... تازه، می‌خواهند مملکت شان ترقی هم بکند! انگار بادکنک است که بادش کنی بزرگ شود!... بگذریم.

به گفتهٌ دست اندر کاران اینترنت، سه ویرایش پیشین این مقاله، جمعاً بیش از 80,000 بار (از وبسایت های مختلف) دانلود شده است. و احتمال داده‌اند هر دانلود را 5 نفر خوانده باشند، که روی هم می‌شود 400,000 نفر. حال اگر این آمار را بپذیریم [که به گمان من خیلی کمتر از این است]، در قیاس با جمعیت باسواد، و نظر به رایگان بودن کتاب، خیلی ـ خیلی کم است چراکه موضوع آن، یک مسئله حیاتی‌ست و به سرنوشت خرد و کلان ربط دارد.

پورنوگرافی، جز آنکه به خودی خود از نظر عقلانی و انسانی [و نه فقط از منظر دینی]، برای جامعه بسی خطرناک است، تجاری نیز هست! و طبعاً هر کالایی که تجاری باشد، فروشندگانٍ آن، نمک و فلفلش را زیاد می‌کنند تا به مذاق مشتریان خوشتر آید، تا چه رسد به آنکه ارائه دهندهٌ آن کالا، تمامی خط قرمزها را رد کرده باشد و دیگر هیچ شرم و حیایی باقی نباشد تا آنکه عاملٍ بازدارنده‌ای در کار باشد!...
موضوع تجاری بودن پورنو، خودش (به تنهایی) یک مسئله بسیار مهم است که پیشتر ذکری از آن بمیان نیامده بود و اکنون به این ویرایش افزوده شده است.

Њ مطالبی که در این مقاله مطرح شده‌اند:

● پیشگفتار: (هم سپور لازم است و هم رئیس جمهور).
● علت توفان طلاق در دهه 1390 مرد شدن زنانی‌ست که طالب طلاقند.
● زنانی که به سبب ارضا نشدن طلاق می‌گیرند، مجدداً ازدواج نمی‌کنند.
● در ساختار طبیعت مداخله نکنید، زیرا هرچیزی جایگاه و ارزش خودش را دارد.
● (مذکر) صرفاً بمعنای جنس نر نیست.
● زن و مرد مثل آب و نانند که وجود هر دو لازمهٌ بقا بشر است.
● خودخواه ترین و پست ترین مردم، زن و شوهرهایی هستند که با وجود داشتن فرزند، به دلائل غیر مُوَجّه از یکدیگر جدا می‌شوند.
● از نظر بیولوژی ـ در پستانداران ـ ابداً لازم نیست ـ و ممکن هم نیست ـ که جنس نر، ماده را به مرحله ارگاسم برساند.
● عمل جفتگیری در تمامی پستانداران (بدون استثنا)، (حتی در انسان)، در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.
● از نظر بیولوژی، حتماً باید چالش بسرعت تمام شود زیرا خطر هرآینه در کمین است.
● فمنیست ها و دگرباشان، با طبیعت اختلاف دارند نه با ادیان.
● تجاری بودن پورنوگرافی موجب تشدید نیروی مخرب آن است.
● نو آوری یا بدعت گذاری بیولوژیک در بدن چگونه رخ می‌دهد؟
● ناتوانی جنسی مردان، علت اصلی طلاق است!
● آنچه به ناتوانی جنسی مردان تعبیر شده است، مرد شدن زنان آنهاست.
● گناهکارتر بودن دیگران، دال بر بیگناهی گناهکاران نیست.
● سازندگان فیلمهای پورنو، چنین به مردم تلقین کرده‌اند که زنها نیز [مانند مردها] باید به حالت انزال برسند!
● راه حل چیست؟
● زن در مجامعت، فاعل نیست؛ و بنده مسئول این عدم فعالیت نیستم؛ بروید یقه آن کسی را بگیرید که این طبیعت را ساخته است.
● هرکسی شخصیت خودش را دارد که او را از آن (شخصیت) گریزی نیست.
● هر کسی جایگاه خودش را دارد، و هیچکس حق تبلیغ برای جایگاه خود را ندارد.
● یکسان بودن همگان، دال بر سلامت آنان نیست.
● عشق واقعی، خیلی ـ خیلی نادر است، و شایسته نیست هر هوس و شهوتی را عشق نامید.
● عاشقی مختص نر و ماده نیست و نمونهٌ بارز آن، عشقٍ مادر به فرزند است.
● جدول راهنما برای مردانی که فکر می‌کنند دچار عنن (یعنی ناتوانی جنسی) هستند.
● در هر حالتی، هرقدر مرد را خوشتر آید و قدرتش بیشتر باشد، مدت زمان جماع او کمتر خواهد بود.
● مختصری پیرامون پورنوگرافی و عوارض آن.
● پورنوگرافی پس از پیدایش VHS
● ساخت فیلمهای پورنو چگونه انجام می‌شود؟
● اقتصاد و رقابت در ساخت فیلمهای پورنو.
● وضعیت روانی و جسمانی بازیگران فیلمهای پورنو.
● عوارض ابتدایی دیدن فیلمهای پورنو بر دختران و پسران.
● (دختر) یک واژهٌ آریایی و بمعنای (دوخته شده و بکر) است.
● اگر مردانگی به آلت است، خر از همگان مردتر است.
● مرد دلش می‌خواهد اولین انتخابِ زنش باشد، ولی زن دلش می‌خواهد آخرین انتخابِ شوهرش باشد.
● انسان، هرچند مجذوب صورت زیبا گردد، ناچار است با سیرت او بسر بَرَد.
● ظرفِ امتیازاتِ زن، نجابت اوست.
● زن، دو بار می‌میرَد: یکبار که گوهر عفّت را ببازَد، و دیگر آنکه جان به جان آفرین تسلیم سازَد.
● عوارض تماشای فیلمهای پورنو بر زنان و شوهران.
● از هر زاویه‌ای به قضیه بنگریم، باز هم تماشاگر پورنو مغبون است!
● نخستین زیان پورنو این است که در خودپذیری بیننده، اختلال ایجاد می‌کند.
● این مرد است که مسئول است، و زن معذور...
● بر گفتاوران گفتن است، و بر کران، نشنیدن.

■ دانلود کتاب توفان طلاق

free hit counters
#

ш خصوصیات فایل:

● فایل زیپ ـ بدون پسورد.
● محتوی: کتاب بصورت فایل PDF + تصاویر بالا.
● تعداد صفحات: 24 صفحه.
● زبان: فارسی.
● حجم فایل زیپ: 725 کیلو بایت.
● نگارش: اردیبشت 1395
● انتشار دیژیتال در این سایت: مهر 1395
● قیمت: رایگان.

Π ^ دیدگاه ها

φ توضیح:
تاکنون ( 6 مهر 95 ) هیچ نظری در مورد کتاب (چرا طلاق) به این مطلب ارسال نشده است. و نظرات زیر، در سال گذشته (در مورد ویرایش سوم ـ نه ویرایش حاضر) به وبسایت پارس بوک (به آدرس اینترنتی زیر) ارسال شده که عیناً باز نشر می‌شوند:

▼ لینک صفحه مورد بحث در وبسایت پارس بوک Ў
▼ دانلود فایل PDF همان صفحه از وبسایت پارس بوک Ў

♀ خوشگل خانم ـ یکم تیرماه 1394 ـ AM 9:28

خدایش تا خود صبح به عقل این آقا خندیدم یعنی کاملا محرز و مشخص هست که دچار ضربه احساسی و عاطفی شدیدی شده و زتش بهش خیانت کرده چند مورد از حرفهاش رو براتون میگم که شما خودتون قضاوت کنید ۱ – میگه زنها نیازی ندارند که به ارگاسم جنسی برسند.جوابشون از زبان پیامبر گرامی اسلام که می فرمایند همه بلاها از ناراضی بودن زن از هم بستری با شوهرش هست همانند خروسان نباشید و... ۲ میگن که پیشنهاد میدم که در قوانین گنجانده بشه که در صورت گناه و فساد مادر و یا خواهر، خواهر دیگر هم از مهریه محروم گردد. خخخخخ آخه مرد ابله هر بلایی که سر یه زن میاد که زن خیانت میکنه اول از همه مسئولش خود شوهر هست (قانون انعکاس) زنها در برابر خیانت ،خیانت میکنند علتش هم این هست که شوهر سرش جایی دیگه گرم هست چه ربطی داره که خواهر دیگه یا مادرش تاوان بده خخخخخ. ۳ – میگن شرایط رفتن به دانشگاه برای دختران سخت بشه. خخخخخ یکی نیست بهش بگه نابغه همین الانم سخت هست در خیلی از رشته ها دختران مجاز به انتخاب اون رشته نیستند اما نیست که دخترها باهوش تر هستند قبول میشن در ضمن دخترا مثل پسرا از صبح تا شب جق نمیزنند درس میخونن. ۴و ۵-میگن فاحشه خونه دوباره به کار بیفته. و یکسان سازی در حجاب برداشته بشه. برادرم اگه قرار باشه که فاحشه خونه باشه و هر کس خودش حجاب رو انتخاب کنه که زمان شاه همین جور بود دیگه خخخخخ. تنها حرفی که درست بود در این نوشته این بود که برای داشتن جامعه بهتر باید مردان خوب داشت چون زنها پیرو هستند و این چیزی هست که بنده به شخصه در تمام فضاهای مجازی بارها گفتم. در ضمن قرصات رو بخوری زود خوب میشی. خخخخخخ

♂ ـ asad ـ 2 تیرماه 1394 ـ AM 12:14 (در پاسخ به خوشگل خانم):

گفتی:«دخترها باهوش تر هستند» چون دختری. وگرنه تعداد دانشمندای مرد اصلا قابل مقایسه با زنها نیست. مثل انشتین و پرفسور حسابی و... چند فقیه زن داریم و چند فقیه مرد؟
گفتی: «برای داشتن جامعه بهتر باید مردان خوب داشت چون زنها پیرو هستند» چون دختری. برای داشتن جامعه بهتر باید اقتصاد و ایمان و فرهنگ بهتری داشت. ایمان که قوی باشه نمیگی چون شوهرم خیانت کرد منم خیانت میکنم. اصلا ایمان که قوی باشه تو انتخاب همسرت دقت میکنی که دین دار باشه. اصلا وقتی حجاب و آرایشت درست باشه که این جور مردای هوس باز به خواستگاری این تیپ دخترا نمیان. بقول معروف از ماست که بر ماست.
گفتی: «زنها پیرو هستند» چون دختری. این حرفت واقعا عجیبه. بقول معروف اول (قبل از انقاب) مرد سالاری بود. بعد زن سالاری شد. الآن فرزند سالاریه. بهتره بگی «زنها باید پیرو باشن» چون الرجال قوامون علی النساء. زنها با این مهریه سنگینی که میذارن عملا بر مردا تسلط دارن. اگه زن بدی گیر مرد بیفته از ترس مهریه باید بسوزه و بسازه و غلام حلقه بگوشش باشه ولی اگه مرد بدی گیر زن بیفته زنه خیلی راحت مهریه رو اجرا میذاره و تا آخر عمر حالشو میبره. واقعا دلم بحال مردا میفته. سالهاست جای خالی سازمان دفاع از حقوق مردا احساس میشه.

♀ ماریا ـ 5 تیرماه 1394 ـ 5:53 PM

چرا طلاق؟
الان میگم واسه اینکه دختران این سرزمین مجبورند تن به ازدواج بدهند قبل از اینکه دل به ازدواج بدهند
آن هم با نویسنده ی شوریده ذهنی همچو تو
اول دل به پاکی بسپار بعد دختران و زنها رو زیر سوال ببر
اگر دختران سرزمینی مشکلی دارند از بهر مردان آن سرزمین است...
درغیر اینصورت:
مشکل طلاق زمانی حل میشود که ازدواج نکنیم...

φ با احترام ـ در پاسخ به (خوشگل خانم):

● من 65 سال سن دارم و همسرم (که هم سن من بود) در سال 79 (یعنی 16 سال پیش) به رحمت خدا رفت و من پس از او بخاطر بچه‌هایم (گرچه کوچکترینشان در آن موقع 14 ساله بود و اکنون 30 ساله است) ازدواج نکردم. پس اگر هم همسرم هنوز در قید حیات بود، طبعاً در سنی نبود که مرتکب خیانت شود. وانگهی، من یکنفر محقق بی قابلیتم که بیشتر در مورد تاریخ و زبان می‌نویسم. راستش را بخواهید ابداً فکر نمی‌کردم که روزی مجبور شوم در مورد (طلاق) و اینگونه مسائل مطلب بنویسم. تا اینکه دیدم کانون خانواده ها که اساس هر جامعه‌ای را تشکیل می‌دهند (در تمامی جهان) در خطر فروپاشی قرار دارند. متخصصان و جامعه شناسان را هم دیدم که احساس مسئولیت نمی‌کنند، این بود که تمامی پروژه های تحقیقاتی‌ (مورد علاقه‌ام) را کنار گذاشتم و بی درنگ به تحقیق در این زمینه پرداختم و بالاخره (هرچند که به مذاق برخی ناخوش آمد اما) راز فروپاشی خانواده ها را کشف کردم و آن را به رایگان نشر. و با این کار، از فروپاشی بسیاری خانواده‌ها (چه در حال و چه آینده) پیشگیری کردم ... حتی برخی که کارشان از کار گذشته بود، با خواندن این مقاله و دانستن قضیه، از جدایی خود پشیمان شدند و از راهی که رفته بودند بازگشتند. و گرچه من در انجام این کار به لحاظ مادی زیان دیدم لکن از نظر معنوی بسی سود بردم زیرا توانستم آرامش اهریمن را به هم بزنم، لذا این امری کاملاً طبیعی است که به هدفی استراتژیک برایش تبدیل شوم و او از هیچ دشمنی و خصومتی در حق من فرو گذار نکند.

● در مورد اینکه فرموده بودید: «... (قانون انعکاس) ...»، عرض می‌کنم که زن آینه نیست بلکه یک شخصیت مستقل است. / وانگهی، خیانت نیز پاسخ خیانت نیست. زیرا آنکه خیانت می‌کند، در حقیقت به خودش آسیب می‌زند و خود را آلوده می‌سازد. / پس اگر کسی بشما بد کند و شما نیز متقابلاً به او بد کنید، فرقٍ میانٍ شما دوتا چیست؟ ... اگر پاسخ بدی ـ بدی باشد، بدی بسرعت فراگیر می‌شود و چیزی نمی‌گذرد که هیج اثری از نیکی در جهان نمانَد. شما با این گفته، در واقع دارید می‌گویید که: (زن) از خودش شخصیتی ندارد و مثل آینه همه چیز را منعکس می‌کند. حال آنکه ما معتقدیم زن فرشته است و شخصیتی مستقل و مافوق مرد دارد. / زن در واقع، تاج سر مرد است، و تاج طبعاً باید از جنس طلا باشد نه از جنس بَلا. و دقیقاً به همین سبب است که مردها زنهایشان را قایم می‌کنند چراکه ارزش زن نهایت ندارد! ... طلا عوض دارد لکن زن عوض ندارد. و باز به همین سبب است که مردها (اگر دستشان برسد) سر تا پای زنشان را طلا می‌گیرند. / پس با این اوصاف، زنها باید خیلی بیش از اینها قدر (زن) بودن خودشان را بدانند و آرزوی هبوط و (مرد) شدن نکنند.

● در مورد اینکه عرض کرده بودم (اگر مادر یا خواهرٍ زنی فساد کرد، مهریه زن تعلیق شود)، اولاً این یک پیشنهاد است و شما نیز اگر پیشنهاد مفیدتر و مؤثرتر و کم ضررتری (در این مورد) دارید، ارائه فرمایید. در ثانی، درست است که چنین قانونی کاملاً عادلانه نیست ولی هیچ قانونی کاملاً عادلانه نیست و طبیعتِ تمامی قوانین همین است. مثلاً تا شصت سال پیش، همراهان مسافران هواپیما می‌توانستند تا داخل هواپیما مسافران خود را بدرقه کنند؛ اما حالا حتی خود مسافر نیز محدود شده است، چراکه برخی بمب گذاری یا هواپیما ربایی کرده‌اند. پس در این میان، آن مسافری که در طول عمر خود، هیچگونه قصد سوئی نداشته (و نخواهد داشت) نیز صدمه می‌بیند، بازدید بدنی می‌شود، معطل می‌شود... از سویی، بابت این مراقبت ها، هزینه‌هایی به شرکت هواپیمایی تحمیل می‌گردد که طبعاً به قیمت بلیط افزده شده و پراخت آن به عهدهٌ مسافران خواهد بود... و همچنین است تا آخر...
این پیشنهاد که (اگر مادر یا خواهرٍ زنی فساد کرد، مهریه زن تعلیق شود)، البته که چندان عادلانه نیست اما نظر به اینکه این وابستگان، بیش از هر کسی در جریان کارهای یکدیگر قرار دارند، می‌توانند (بخاطر منافعشان هم که شده) عامل بازدارنده و مفیدی برای همدیگر باشند؛ و نتیجتاً کانون خانواده ها، کمتر در خطر فروپاشی قرار گیرند.

● اینکه فرموده بودید: «دخترها باهوش تر هستند» نیز درست نیست. و دلیل آنکه دخترها (در درس خواندن) بنظر باهوشتر می‌رسند این است که دخترها دو انگیزهٌ اضافه دارند که پسرها آنها را ندارند: یکی آزاد شدن و دوم معافیت از کارهای خانه. / اول آنکه دختر تا وقتی به مدرسه و دانشگاه می‌رود، از آزادیٍ بیرون رفتن برخوردار است. (البته نه بقدر پسرها، ولی تا حد زیادی آزاد است). این محدودیت البته مختص به ایران نیست و تمامی جوامع جهان (حتی غرب) نسبت به دختر سختگیری بیشتری دارند. / دوم فرار از کارهای خانه است. مثلاً مادر به دختر می‌گوید: «دخترم، بیا کمکم سبزی پاک کن». دختر جواب می‌دهد: «مامان، من میام کمکت سبزی پاک کنم ولی اگه نمره امتحانیم کم شد تخصیر از تویه ها!». پس مادر ناچار می‌گوید: «نه مادر، دخیلت ... نمی‌خوام...».

● در مورد (یکسان سازی) هم بنده معتقدم (تا جاییکه به حقوق عامه تجاوز نشود) باید به مردم اجازه داد تا ذات خودشان را نشان دهند و اینطور نباشد که گرگ مجبور باشد به لباس میش درآید. اینکه گرک ناچار باشد به لباس میش درآید برای جامعه بسیار خطرناک است زیرا مردم نمی‌توانند گرگ و میش را از یکدیگر تمیز دهند و طبعاً فریب می‌خورند. اسلام (و سایر ادیان الهی) نیز برای ادغام کردن نیک و بد نیامده‌اند بلکه برای تفکیک آنها آمده‌اند، و معنای کلمهٌ قرآن هم جدا سازی نیک و بد است نه (یکسان سازی) نیک و بد!...
اصولاً این جداسازیست که دشوار است، یکسان سازی که آسان است!!... مثلاً اگر کسی بخواهد 100 کیلو نخود با 100 کیلو لوبیا را با یکدیگر مخلوط کند، در کمتر از یک دقیقه آنها را مخلوط خواهد کرد. اما اگر بخواهد همان مخلوط را تفکیک کند، ناچار است ساعت ها وقت بگذارد و آنها را دانه دانه از هم سوا کند؛ این است که کار دین، بسیار دشوارتر از آن است که حدس زده شود!... مثلاً اگر کسی بخواهد یک میلیون (1000,000) عدد (چیز)(مثلاً تومان یا دلار یا هر چیز دیگری) را بشمارَد، اگر شمردن هر عدد فقط یک ثانیه طول بکشد، بنظر شما چند ساعت طول خواهد کشید تا آن پولها را بشمرد؟... / لابد حدس خواهید زد که حد اکثر نیم ساعت / یک ساعت / دو ساعت / چهار ساعت / وقت خواهد برد. لکن حدس شما درست نیست، در واقع هیچکس تصورش را هم نمی‌کند که شمردن این (یک میلیون چیز) یازده روز و نیم (یعنی 277 ساعت) بطول انجامَد!... آنهم بشرطی که شمارنده نه بخورد و نه بخوابد و نه دستشویی برود و فقط لاینقطع بشمرد!

این را نیز یادآوری می‌کنم که: (عقل) و (هوش) فرق دارند، و یک آدم خردمند هرچند که بیسواد باشد، نیک و بد را بهتر می‌شناسد و درست تر از یک باسواد زندگی می‌کند. یادتان باشد که پیشرفتِ ممالک پیشرفته، صرفاً بسبب سوادشان نیست. بلکه بسبب عقلانیت شان است. یعنی عقلانیت شان حکم می‌کند که باسواد شوند، و باسواد بودنشان موجب پیشرفت شان می‌شود. یعنی هیچ پیشرفتی، بی واسطهٌ عقلانیت، امکان پذیر نیست. یعنی سواد (به تنهایی) موجب پیشرفت جوامع نمی‌شود مگر آنکه در قالب عقلانیت باشد. یعنی اینطور نیست که جماعتی باسواد شوند و سوادشان موجب پیشرفت شان گردد!... ولی متأسفانه برای انتقال عقلانیت نیز هیچ راهی جز انتقال از طریق ژن نیست!... / برای انتقال علوم تجربی تا دلت بخواهد مدرسه هست، لکن برای انتقال عقل و خِرد، هیچ مدرسه‌ای در دنیا نیست؛ زیرا عقل فقط و فقط از طریق ژن منتقل می‌شود، و (فعلاً) هیچ راهِ دیگری ندارد!... بنابراین، مردم نادان را با دلیل و برهان نمی‌توان مُجاب کرد، اینجاست که غالباً به بن بست می‌رسند و دست به چماق می‌برند.
● توضیح اینکه این نویسه‌ای اختصاصی نیست.

7 مهر 95 ـ با احترام ™

Π ^ ارسال دیدگاه

Њ سایر مطالب :

◄ بخش تاریخ و زبان :

← دانلود کتاب (برگی از تاریخ جنوب ایران).

← دانلود کتاب (از گامرون تا تهران)، زبانشناسی هرمزگان.

← ...

◄ بخش خانواده :

← دانلود کتاب (توفان طلاق) ویرایش چهارم از کتاب (چرا طلاق).

← هیچ آغوشی از آغوش خانواده گرم‌تر نیست.

← تماشای فیلمهای پورنو اعتیاد آور نیست.

← ...

◄ بخش فارسی نویسی و فونتیک :

← فارسی نویسی در محیط لاتین › فونت انژکتور CVS + دانلود

← فونتیک بین‌الملل › الفبای آوانگاری بین‌المللی (IPA)

← فونتیک فارسی › الفبای آوانگاری ایرانیک (IRPA)

← کاراکترهای الفبای فونتیک ایرانیک در فونت های یونیورسال

← ...

◄ بخش گفتاوردهای پراکنده :

← نقدی بر تبلیغات کلیکی در اینترنت.

← دانلود کتاب (راز سوختن لامپ های حرارتی).

← ...

◄ بخش گفت و شنود :

← فرق میان کلمات پارس سگ و پارس پهلوی چیست؟

← ریشه و مفهوم واژه (زشت) چیست؟

← ...

◄ بخش هرمنوتیک واژگان :

← هرمنوتیک واژگان (سوگوار) و (داغدار) ـ معانی و تفاوت آنها

← بررسی واژگان تکه / قطعه / Cut / پادگان در چرخه (کَت و تَک)

← واژه دیباگر یک واژه ایرانیک و برابر با Debugger در لاتین است

← ...

◄ فهرست واژگان نوخاسته :

← پیشنهاد واژه اسپول ( Espol ) بجای طحال

← پیشنهاد واژه کَت ( Kat ) بجای تِکه

← بازیافت واژه ایرانیک (دیباگر) بمعنای اشکالزدا

← پیشنهاد واژه شیلان (با تلفظ Šilān) بجای گوش ماهی

← پیشنهاد واژگان دُمبال و دُمبه بجای دنبال و دنبه

← پیشنهاد واژه دوستمرد (dust.mard) بجای دوست پسر

← ...

← ...

free hit counters

The Official Website of S. Amer Hashemi © 2016 All rights reserved.

phon