Last Update: 09 September, 2016

تماشای فیلمهای پورنو اعتیاد آور نیست

■ نقدی بر اعتقاد به اعتیاد به پورنوگرافی

به جرأت می‌توان گفت که پورنوگرافی حتی از بمب نوترونی خطرناک تر است زیرا قادر است نه فقط بخشی که تماشاگر آنند، بلکه تمامی بشریت را بکلی نابود سازد. / خطر پورنوگرافی نه بحدی است که در ذهن بشر بگنجد. و محدود کردن عوارض پورنو به اینکه موجب اعتیاد می‌شود، نه درست است، نه اخلاقی، نه عقلانی و نه انسانی.
ابتدا به کلیپ ویدیویی زیر که از وبسایت آپارات انتخاب شده توجه نمایید سپس ادامه مطلب را بخوانید:

▼ همچنین می‌توانید این ویدیو را در وبسایت آپارات ببینید Ў

■ ایرادهایی که بر ویدیوی بالا وارد است :

در محتوای ویدیوی فوق، جز حرفهای آن خانمی که عوارض تماشای پورنو را مطرح می‌کند، بقیه موارد اشتباه است، و ما (به اختصار) تنها به چند نمونه از این اشتباهات اشاره می‌کنیم:

1 ـ این ویدیو، تماشای فیلمهای پورنو را (اعتیاد آور) دانسته است حال آنکه اعتیاد آور نیستند.

2 ـ این ویدیو، ممنوعیت تماشای فیلمهای پورنو را به دین ربط داده است، حال آنکه پورنو گرافی و مسائل جنسی عمومیت دارند و تنها به دین ربط ندارند! ... در دنیا، تمامی جانداران، از پشه تا فیل، همگی رو بسوی جنس مخالف دارند و جفتگیری می‌کنند (که اگر نمی‌کردند منقرض می‌شدند). وانگهی، گیریم که ما توانستیم به عامه بقبولانیم که پورنو گرافی (یا زشت نگاری) از نظر دین ممنوع است، آنوقت خیال می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟ تنها نتیجهٌ این اثبات آن است که فقط تعدادی افراد مقید را مجاب کرده‌ایم که پورنو را تماشا نکنند!... فقط همین!

3 ـ گوینده در ابتدای ویدیو می‌گوید: «شاید بپرسید علاقهٌ عجیب بشر به پورنو گرافی از کجاست؟ تحقیقات علمی نشون میدن مقدار لذتی که افراد میبرن از روی ماده شیمیایی دوپامین در مغز اندازه گیری میشه ...».
اینکه گوینده این را مطرح می‌کند که «شاید بپرسید علاقهٌ عجیب بشر به پورنو گرافی از کجاست؟...» بخودی خود توضیح واضحات است و آدم را یاد این شعر می‌اندازد که می‌گوید:

از کـــــــرامات شیخ ما عجب است ^^^ پنجه بگشود و گفت این وجب است!

یکی نیست که به این بندهٌ خدا بگوید: طبیعتاً هر جانداری چنین احساس و علاقه‌ای دارد و این موضوع منحصر به بشر نیست! ... بطور مثال، به تصویر زیر نگاه کنید و از آنانی که می‌دانند بپرسید اینهمه زنبور عسل برای چه به این آقا چسبیده‌اند؟ ـ چرا به آن یکی نمی‌چسبند؟ ... ... واضح است که آدم با درس خواندن دانا نمی‌شود!

زنبور عسل

■ تماشای پورنو عادت می‌شود اما اعتیاد نمی‌شود!

پورنوگرافی که معادل دقیق آن در ایرانیک (زشت نگاری)[1] است، در صده آتی می‌تواند تغییرات شگرفی در شیوهٌ زندگانی و شبکه های اجتماعی جهان پدید آورد که پیش بینی آن آسان نیست لکن قطعاً موجب فروپاشی کانون خانواده در نسل های آینده خواهد شد.
این یقین است که اگر تا زمان باقیست، مردم جهان (خودشان)(رأساً) خطرات شگرف این پدیده که بارها (در طول تاریخ بشر) با آن مواجه بوده‌اند را درنیابند و علیه آن اقدام نکنند، در آینده‌ای نه چندان دور، چیزی بنام فامیل و خانواده وجود نخواهد داشت، اما نمی‌توان دقیقاً پیش بینی کرد که پورنو با بشر چه خواهد کرد. / البته پس از این توفان، باز دوباره دوره عوض خواهد شد و باز دوباره مردم خودشان پورنو و نشر آن را (زشت) خواهند خواند و بشدت از آن دوری خواهند گزید، و باز خانواده ها (بسی محکمتر از پیش) پای خواهند گرفت. اما دقیقاً مشخص نیست که این تحول چقدر زمان خواهد برد.

عوارض اجتماعی تماشای پورنو بقدری خطرناک است که عوارض فردیٍ آن را می‌توان نادیده گرفت. بنابراین پیش کشیدن اینکه تماشای پورنو اعتیاد آور است، مانند ترسانیدن کودکان از (لولو خور خوره) است.
حتی همان اثرات منفی که بعنوان اثرات (منفی فردی) مطرح می‌شوند نیز اغلب اجتماعی هستند و به سایر مردم ربط دارند. مثلاً فراوانی تصادفات جاده‌ای (که تقصیر آن بظاهر بگردن خرابی جاده ها و کم کاری پلیس راه نهاده می‌شود،) بیشترش از اثرات تماشای پورنو بعلاوه شلوغی جاده هاست ولی چه کسی مقصر قلمداد می‌شود؟ ... ...

پورنو که من آن را خطری بزرگ می‌بینم، ابداً اعتیاد آور نیست اما کاری می‌کند که هیچ ویروسی قادر به انجام آن نیست. فقط کافیست یک فرد نرمال یکبار آنرا ببیند و دیگر تا عمر دارد از لذت واقعی همخوابی محروم بماند ... و طبعاً این گفته مأیوس کننده است!
شکل، شیوه و نوع آلت افرادی که پورنو را اجرا می‌کنند، هرچند که مهم است و هرکدام تأثیر جداگانه و قابل تأملی دارند، اما آنچه حافظه بیننده را دستکاری می‌کند و (سِتینگ) آن را تغییر می‌دهد، مجموعه صحنه های پورنوست.
تغییراتی که یک پورنوی ساده می‌تواند در ذهن انسان ایجاد کند آنقدر زیادند که (نوشتن تمامی آنچه که فقط من می‌دانم ـ که یکهزارم آنچیزی است که نمی‌دانم،) ساعتها وقت می‌برد. پس تعهد می‌کنم که تنها مهمترین آنها را فهرست وار و مختصر، فقط در چند سطر بنویسم؛ پس بسا این مقوله امولسیونی شود که سر و دُمَش یکسان نباشد.

اینکه عرض کردم «فقط کافیست یک فرد نرمال یکبار آن را [یعنی پورنو را] ببیند و دیگر تا عمر دارد از لذت واقعی همخوابی محروم بماند» غلو نیست زیرا تنها یک بار دیدن کافیست تا آن صحنه ها در ذهن انسان باقی بماند؛ و این (سحر و جادو) نیست بلکه امری طبیعی است. و اینکه از قدیم گفته‌اند: «دریده» و «چشم و گوش بسته» منظورشان به مسائل جنسی بوده است نه چیزهای دیگر.

Α واژه (زشت) یک واژه ایرانیک است که از ترکیب (زه + اِش + ت) ساخته شده، و بمعنای انجام هرگونه عملی است که منجر به انجام جفتگیری و تولید مثل شود ــ بیشتر بخوانید Ў

■ مهمترین اثر سوء پورنوگرافی

مهمترین اثر سوء پورنو روی حافظهٌ جنسی است. قبلاً گفته‌ام که بیش از 80% از پروژه بیولوژیکال جماع (در مردان) بوسیله روان صورت می‌گیرد و کمتر از 20% آن جسمانی است. و پورنو کاری می‌کند که همیشه یکی از صحنه های فیلمهایی که فرد دیده است بجای شریک واقعی جنسی قرار گیرد. پس او به کسی میماند که جلق زده باشد. و چون در جلق زدن، آن فرد فقط از نظر جسمانی ارضا می‌شود. کسی که پورنو دیده باشد، (خواه زن یا مرد) وقتی با همسر خود جماع می‌کند هرگز به اوج لذت جنسی نمی‌رسد و از نظر روانی ارضا نمی‌شود، یعنی سیرآب نمی‌شود زیرا او فقط از نظر جسمانی ارضا شده است.

وقتی گفته شد «بیش از 80% از پروژه بیولوژیکال جماع (در مردان) بوسیله روان صورت می‌گیرد..» یعنی اینکه مرد فقط در عملیات فیزیکی جماع ـ فعال است و در باقی امور آن فعال نیست. / یعنی جماع مانند انجام کارهای ارادی نیست تا فقط (اراده و توان) در انجام آن دخیل باشد. / مثلاً شق شدن آلت و یا شوتینگ منی، هیچ کدام ارادی نیستند؛ و مرد فقط با پرت کردن حواس خود، یا خودداری از انجام حرکات فیزیکی بدن، و یا با داروهای بی حس کنندهٌ موضعی می‌تواند شوتینگ را به تأخیر بیندازد...

در زنان، میزان این پروسه به بیش از 90% می‌رسد و این امر، ارضا جنسی زن را (در حالت طبیعی) جلو می‌اندازد اما در حالت مصنوعی بشدت دشوار می‌سازد. / زن و مردی که پورنو ببینند، هیچکدام از نظر روانی ارضا نمی‌شوند. ضمناً زنان این مشکل را نیز دارند که (به تقلید از زنان فیلمهای پورنو)، می‌پندارند که باید به حالت ارگاسم مردانه برسند، لذا با تلاش بسیار، به این مرحله نیز می‌رسند لکن از نظر روانی هرگز ارضا نمی‌شوند.

آنچه عرض شد، مشکلات جنسی زن و شوهر در داخل خانه بود، اما مسئله به اینجا ختم نمی‌شود. ناهنجاری ثانوی این است که چون هیچکدام از نظر روانی ارضا نمی‌شوند (و نمی‌دانند که تقصیر از پورنوست)، همدیگر را متهم می‌سازند که معمولاً مرد محکوم می‌شود زیرا زن در جماع فاعل نیست. و چون یکدیگر را متهم دانستند، (مخفیانه) هر یک از پی شریک جنسی دیگری می‌روند و به یکدیگر خیانت می‌کنند (البته آنکه شریک جنسی اینان می‌شود نیز همین ماجرا را دارد) و آنقدر این خیانت ها تکرار می‌شود تا مچ یکی شان گیر می‌افتد و کار به طلاق می‌کشد. در چنین حالتی معمولاً زنی که طلاق گرفته است مجدداً ازدواج نمی‌کند زیرا در تنهایی بهتر می‌تواند با دوستمردان خود باشد...

ناهنجاری دیگری که نتایج دو ناهنجاری بالاست را خودتان نیز می‌توانید حدس بزنید ـ ازدیاد تصاعدی فساد و فحشاست. اما چنین طلاقهایی، ناهنجاری دیگری نیز در پی دارند و آن چشم همچشمی برخی خانمها و (مُد) شدن طلاق است... و صدها معظل دیگر مثل کودکان طلاق که بسیار ـ بسیار اهمیت دارند لکن آنقدر مسئلهٌ پورنو با اهمیت است که (کودکان طلاق) تویش گم می‌شوند ... همینطور هزینه سرخاب ماتیک و عطر و ادکلنی که صرف اغوای مردان می‌شوند، همچنین قرص و کپسول و لارجر و کرم و اسپری تأخیری و غیره و ذالک... حتی نگفتیم که اینها از کجا می‌آیند و هزینه‌ شان چطور تأمین می‌شود...

حال اگر تماشاگر پورنو مردی مجرد باشد، بفرض آنکه فردی سلیم النفس باشد و نرود دختر همسایه یا زن همسایه را خراب کند، و به استمناء (یعنی جلق زدن) بسنده نماید. بالاخره یک روزی می‌خواهد زن بگیرد! ـ پس وقتی ازدواج می‌کند، (در وقت جماع) آلتش آنقدرها که باید و شاید سفت و استخوانی نمی‌شود چرا که او چند سال خود را با استمناء ارضاء کرده است و چون در استمناء شریکی در کار نیست، نیازی به سفت شدن آلت نیز نیست؛ بنابراین، بدن و آلت به همان حالت عادت می‌کنند و پس از ازدواج نیز سالها وقت لازم است تا بدن بطور هوشمند سر جای خود برگردد. وانگهی ـ با استمنا، فرد از نظر جسمانی ارضا می‌شود، ولی به هیچ وجه از نظر روانی ارضا نمی‌شود. و دقیقاً به همین سبب است که او ساعتها به تماشای پورنو می‌پردازد، لذا پنداشته می‌شود که پورنو اعتیاد آور است. / از سویی، در طول تماشای پورنو، چون از نظر جنسی تحریک می‌شود، ناچار چند بار جلق می‌زند؛ و این مسئله نیز علاوه بر تشدید عدم کاملٍ نعوظ، موجب عادت نیز می‌گردد.

¿ در هر صورت، مرد مسئول است

در هر صورتی ـ مرد مسئول تمامی مشکلات خانواده و جامعه است.

■ پیشگیری از ترویج پورنو با انتصاب آن به اعتیاد

پیشگیری کردن از هر امر ناشایستی پسندیده است لکن نه با هر وسیله و نه به هر قیمتی. در واقع «هدف وسیله را توجیه نمی‌کند» و درک این مهم، مستقیماً با خِردورزی و عقلانیت (اقوام) ربط دارد. مثلاً طالبان بمبی را در کوره دهی می‌ترکاند که از نظر استراتژیک (در آن لحظه) برایش (تقریباً) هیچ فایده‌ای ندارد؛ اما چند ساعت بعد خیلی پرفایده می‌شود چراکه مخالفانش (ندانسته) در تلویزیونهای سراسر جهان، آن (بمب) را بعنوان خبر منتشر (یعنی منفجر) می‌کنند. لذا (به وسیله دشمن)، رعب وحشت بزرگی از خود در دل همگان جای می‌دهد. و خود را بزرگ، و خشن و خطرناک می‌نمایانَد. و این رمز پیشرفت اوست.

بسا بسیاری کسان باشند که (بُرد عقلشان تا چاشتگاه باشد و) به عاقبت امر نیندیشند و پیش خود بگویند «این طالبان چه مغز متفکری دارد که بوسیله دشمن، کار خود را به پیش می‌بَرَد!». اما آنکه داناست می‌داند که هدف نهاییٍ هر دینی، فراگیر شدن و اصلاح جوامع است نه ایجاد رعب و وحشت!!... ایجاد رعب و وحشت، نتیجه‌ای جز چیزی مثل مراسم گاوبازی در اسپانیا ندارد، که گاو در آن نماد اعراب است و ماتادور هم نماد اسپانیایی ها؛ و با آنکه حتی خودِ اسپانیایی ها سالهاست که مفهوم داب خود را فراموش کرده‌اند اما آن رسم 1400 ساله هنوز برجاست بی آنکه از آن آموزه های دینی که به آنجا برده شد اثری باشد. ـــ بیشتر بخوانید Ў

Sample

از دو حال بیرون نیست: کسانی که اعتیاد آور بودن پورنوگرافی را به جامعه تلقین می‌کنند، یا واقعاً به اعتیاد آور بودن آن باور دارند، و یا اینکه می‌دانند تماشای پورنو اعتیاد آور نیست لکن (به عمد) آن را بعنوان یک عامل بازدارنده بکار می‌برند و بحساب خودشان دارند به جامعه خدمت می‌کنند. لذا باز نیز عرض می‌کنم که هدف وسیله را توجیه نمی‌کند و چنین کوششی در دراز مدت نتیجهٌ معکوس خواهد داشت.

15 مهر 95 ™

Π ^ دیدگاه ها

♂ فرشاد ـ م 18 مهر 95

سلام استاد
چیزای که گفتین تقریباً همش درستن دست کم به من که میخورن.
حالا چیکار کنم؟ شما مشکل را گفتین ولی راه حل رو نگفتین. جوری گفتین که آدم ناامید میشه.
انگار که راه حل نداره. لطفاً اگه داره حتما بگین یا به ایمیلم بفرستین ممنون میشم.

φ در پاسخ به فرشاد:

با سلام ـ مسئله شما راه حل قطعی و فوری ندارد. وانگهی شما نفرمودید که چه مدتی است که پورنو می‌بیند؛ و آیا همسر دارید یا مجردید؟ آیا همسرتان هم با شما پورنو تماشا می‌کنند یا خیر؟
در هر صورت، بنده روشی را برای درمان شما پیشنهاد می‌کنم و سعی می‌کنم جوری بنویسم که هم برای مجردها مفید باشد و هم برای متاهل ها:
1 ـ ابتدا باید شما و همسرتان این را باور و قبول کنید که دارید خلاف طبیعت رفتار می‌کنید و باید به طبیعت برگردید.
2 ـ آنچه فیلم پورنو دارید (چه روی دیسک اکسترنال و چه اینترنال)، همه را از بین ببرید؛ و از امروز ببعد دیگر ابداً پورنو نگاه نکنید و مطمئن باشید که نگاه نکردن به پورنو (حتی اگر 30 سال مشغول تماشای آن بوده باشید) کوچکترین عارضه‌ و اعتیادی ندارد. فقط میمانَد عادت، که آنهم با ایجاد تغییراتی در محیط زندگی بتدریج از بین می‌رود.
3 ـ نیازهای جنسی خود را با روشهای طبیعی و مشروعی که مورد تأیید همگان باشد برطرف کنید.
4 ـ اگر مجرد هستید، خوردن دو عدد لیموی تازه در روز می‌تواند نیاز جنسی را تا حد زیادی کاهش دهد.
5 ـ موضوعی که در این صفحه به آن اشاره نشده این است که دفع شهوت و پستان زن شیرده مثل هم کار می‌کنند. یعنی بچه هرقدر بیشتر بخورَد، پستان مادر نیز به همان نسبت شیر بیشتری تولید می‌کند. دفع شهوت هم همینطور است؛ یعنی هرقدر بیشتر آن را دفع کنید، بیشتر میل به دفع آن خواهید داشت، و هرچه کمتر، کمتر. بخصوص که در استمنا و یا همسر داری با پورنو، چون انسان از نظر روانی اقناع نمی‌شود، این نیاز پیوسته تکرار می‌شود.
6 ـ اگرچه این موضوع برای نخسین بار است که مطرح شده است و هیچ پزشکی از چند و چون آن آگاه نیست، اما توصیه می‌کنم به پزشکی که تخصص او در امور زناشویی و جنسی باشد مراجعه و با او مشورت کنید.
7 ـ سعی نکنید (به عمد) برخی خاطرات را از یاد ببرید، زیرا ذهن بشر مثل یک دادگاه است و برای هر اتفاقی، پرونده‌ای در آن تشکیل می‌شود؛ و هرگاه آن پرونده بسته شود، بخودی خود به بایگانی طبقه بندی شده‌ای می‌رود که قابل دسترسی و یادآوری است. اما اگر پرونده‌ای بدون آنکه بسته شود (به عمد) فراموش گردد، بجای بایگانی به ناخودآگاه می‌رود و نه فقط مشکلات روانی غیر قابل پیش بینی بوجود می‌آورد، بلکه آن مشکلات (روانی) بطور موروثی به فرزندان نیز منتقل می‌شود. پس هرگز سعی نکنید به عمد چیزی را فراموش کنید.
8 ـ زمان یکی از بهترین پاک کننده هاست. بسیاری خاطرات، به مرور زمان کمرنگ می‌شوند.
9 ـ بدنٍ تمامی جانوان بطور اعجاب آوری هوشمند است، و تغییرات (بویژه تغییراتی که به سمت طبیعت باشند) را بسرعت ترمیم می‌کنند. پس استقامت کنید و کوشش کنید تا به حالت طبیعی باز گردید اگرچه چنین تغییراتی ممکن است چند سال طول بکشند، مأیوس نشوید.
10 ـ چون حافظه انسان را نمی‌شود پاک کرد، مشکل شما تقریباً هرگز بطور کامل رفع نخواهد شد لکن بتدریج کمرنگ و کمرنگتر خواهد شد.
11 ـ سرعت بازگشت و بهبودی شما بستگی به مدت زمان وابستگی شما به پورنو دارد. مثلاً اگر یک سال باشد، بازگشت به حالت طبیعی خیلی آسانتر است تا اینکه وابستگی شما پنج یا ده سال باشد.
12 ـ مطالب مرتبط با موضوع این صفحه را که لینکهای آنها در بالای [دیدگاه ها] قرار دارند حتماً بخوانید.
توفیق شما را آرزومندم

♂ رضا 22 مهر 95 از تهران

من دانشجوی رشته پزشکی هستم.
تا حالا سرگرم درس بودم ولی دوستانی دارم که اهل دختر بازی هستند. فشار داخلی هم کم کم زیاد میشود.
سال اول فقط سه ترم خواندم حساب کنید چند سال دیگر باید مجرد باشم؟
تکلیف امثال من چی هستش؟ چکار باید بکنم؟

φ در پاسخ به رضا:

لطفاً چند روز دیگر به این آدرس مراجعه کنید؛ مشکل و راه حل مشکل شما بزودی در این صفحه مطرح خواهد شد.

Π ^ ارسال دیدگاه

Њ سایر مطالب :

◄ بخش تاریخ و زبان :

← دانلود کتاب (برگی از تاریخ جنوب ایران).

← دانلود کتاب (از گامرون تا تهران)، زبانشناسی هرمزگان.

← ...

◄ بخش خانواده :

← دانلود کتاب (توفان طلاق) ویرایش چهارم از کتاب (چرا طلاق).

← هیچ آغوشی از آغوش خانواده گرم‌تر نیست.

← تماشای فیلمهای پورنو اعتیاد آور نیست.

← ...

◄ بخش فارسی نویسی و فونتیک :

← فارسی نویسی در محیط لاتین › فونت انژکتور CVS + دانلود

← فونتیک بین‌الملل › الفبای آوانگاری بین‌المللی (IPA)

← فونتیک فارسی › الفبای آوانگاری ایرانیک (IRPA)

← کاراکترهای الفبای فونتیک ایرانیک در فونت های یونیورسال

← ...

◄ بخش گفتاوردهای پراکنده :

← نقدی بر تبلیغات کلیکی در اینترنت.

← دانلود کتاب (راز سوختن لامپ های حرارتی).

← ...

◄ بخش گفت و شنود :

← فرق میان کلمات پارس سگ و پارس پهلوی چیست؟

← ریشه و مفهوم واژه (زشت) چیست؟

← ...

◄ بخش هرمنوتیک واژگان :

← هرمنوتیک واژگان (سوگوار) و (داغدار) ـ معانی و تفاوت آنها

← بررسی واژگان تکه / قطعه / Cut / پادگان در چرخه (کَت و تَک)

← واژه دیباگر یک واژه ایرانیک و برابر با Debugger در لاتین است

← ...

◄ فهرست واژگان نوخاسته :

← پیشنهاد واژه اسپول ( Espol ) بجای طحال

← پیشنهاد واژه کَت ( Kat ) بجای تِکه

← بازیافت واژه ایرانیک (دیباگر) بمعنای اشکالزدا

← پیشنهاد واژه شیلان (با تلفظ Šilān) بجای گوش ماهی

← پیشنهاد واژگان دُمبال و دُمبه بجای دنبال و دنبه

← پیشنهاد واژه دوستمرد (dust.mard) بجای دوست پسر

← ...

← ...

free hit counters

The Official Website of S. Amer Hashemi © 2016 All rights reserved.

phon